Direct naar content

Lonneke Löwik nieuwe directeur Vewin

7 september 2026 Nieuws

Het Bestuur van Vewin heeft Lonneke Löwik benoemd tot nieuwe directeur. Zij start op 1 oktober en volgt Hans de Groene op, die begin oktober na bijna tien jaar afscheid neemt als directeur van de vereniging van waterbedrijven.

De nieuwe directeur brengt meer dan twintig jaar ervaring mee in internationale leiderschaps- en bestuursfuncties. De afgelopen zeven jaar was Lonneke CEO van INREV, de Europese branchevereniging voor institutionele vastgoedbeleggers. In die rol deed zij ruime ervaring op met belangenbehartiging, governance en duurzaamheid en met het verbinden van uiteenlopende belangen rond complexe maatschappelijke en economische vraagstukken.

Met de stap naar Vewin kiest zij bewust voor een sector met een grote maatschappelijke opgave. De beschikbaarheid van voldoende en schoon drinkwater staat steeds nadrukkelijker op de agenda. Klimaatverandering, bevolkingsgroei, vervuiling van drinkwaterbronnen en toenemende druk op de beschikbare ruimte vragen de komende jaren om keuzes en samenwerking.

“Drinkwater is een eerste levensbehoefte en van grote maatschappelijke betekenis. De drinkwatersector staat tegelijkertijd voor complexe opgaven die raken aan duurzaamheid, ruimte, economie en de kwaliteit van onze leefomgeving,” aldus Lonneke. “Juist die combinatie spreekt mij bijzonder aan. Ik kijk ernaar uit om mijn ervaring in te zetten voor Vewin en samen met de drinkwaterbedrijven, overheden en andere stakeholders te werken aan een toekomstbestendige drinkwatervoorziening.”

Ervaring met belangenbehartiging en samenwerking

Het Bestuur van Vewin is verheugd over haar komst. “Lonneke brengt ruime bestuurlijke en internationale ervaring mee en weet hoe je binnen een vereniging gezamenlijke belangen verbindt en effectief voor het voetlicht brengt,” aldus Pieter Litjens, voorzitter van Vewin. “De drinkwatersector staat voor grote opgaven. Wij hebben er alle vertrouwen in dat zij, samen met onze leden en het bureau van Vewin, een belangrijke bijdrage zal leveren aan de belangenbehartiging van de sector.”

Opvolging Hans de Groene

Lonneke Löwik volgt Hans de Groene op, die sinds februari 2017 directeur is van Vewin en begin oktober 2026 zijn functie neerlegt vanwege het naderen van zijn pensioengerechtigde leeftijd.
De komende periode staat in het teken van een zorgvuldige overdracht. Vanaf begin oktober neemt de nieuwe directeur de dagelijkse leiding van het bureau Vewin over.

Read this news in English opent in nieuw tabblad

Alexander van den Honert

Stuurgroepsecretaris Doelmatigheid, Transparantie & Waterketen

honert@vewin.nl

070 349 08 55

Contact

Naam(Vereist)
E-mailadres(Vereist)
Laat ons weten wat je bezighoudt. Heb je een vraag voor ons? Stel hem gerust.
*Verplicht veld

Abonneren Waterspiegel

"*" geeft vereiste velden aan

Bent u beroepsmatig betrokken bij de watersector? Dan kunt u het blad vier keer per jaar gratis in de bus ontvangen.

Naam*
Adres*